146M-10/8-3/8
(HU) Hollanderes egyenes csatlakozó, belső menettel
You can add comments on the request summary page.
| For tube diameter: | Ø10/8 |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air, liquids |
| Operating pressure: | 0…25 bar |
| Port size / Connection: | G 3/8" |
| Port size | A: | Ø10 |
| Port size | B: | Ø8 |
| Pressure range: | 0…25 bar |
| Temperature range: | -40°C…+120°C |
146M-10/8-3/8
(HU) Hollanderes egyenes csatlakozó, belső menettel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L1 | i | l | d1 | S1 | S |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 146M-4,3/3-1/8 | 4,3/3 | G 1/8" | 21 | 8 | 2,2 | 7 | 13 | |
| 146M-5/3-1/8 | 5/3 | G 1/8" | 21 | 8 | 2,2 | 7 | 13 | |
| 146M-6/4-1/8 | 6/4 | G 1/8" | 24 | 8 | 7 | 5,5 | 10 | 13 |
| 146M-6/4-1/4 | 6/4 | G 1/4" | 26,5 | 10,5 | 7 | 5,5 | 10 | 17 |
| 146M-8/6-1/8 | 8/6 | G 1/8" | 24 | 8 | 7 | 5,5 | 12 | 13 |
| 146M-8/6-1/4 | 8/6 | G 1/4" | 26,5 | 10,5 | 7 | 5,5 | 12 | 17 |
| 146M-8/6-3/8 | 8/6 | G 3/8" | 27,5 | 11,5 | 7 | 6,5 | 12 | 19 |
| 146M-8/6-1/2 | 8/6 | G 1/2" | 31,5 | 15 | 7 | 6,5 | 12 | 24 |
| 146M-10/8-1/4 | 10/8 | G 1/4" | 28 | 10,5 | 7 | 13 | 17 | |
| 146M-10/8-3/8 | 10/8 | G 3/8" | 29 | 11,5 | 7 | 13 | 19 | |
| 146M-10/8-1/2 | 10/8 | G 1/2" | 33 | 15 | 7 | 13 | 24 | |
| 146M-11,5/9-3/8 | 11,5/9 | G 3/8" | 30,5 | 11,5 | 7,5 | 15 | 19 | |
| 146M-12/9-3/8 | 12/9 | G 3/8" | 30,5 | 11,5 | 7,5 | 15 | 19 |