216M-3/8K-3/8
(HU) Y-idom - BKB
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air |
| Operating pressure: | 0…50 bar |
| Port size / Connection: | R 3/8" |
| Port size | Push-in connection: | G 3/8" |
| Pressure range: | 0…50 bar |
| Temperature range: | -40°C…+120°C |
216M-3/8K-3/8
(HU) Y-idom - BKB
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
| Type number | Port size A | Port size A1 | B | B1 | L | CH |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 216M-1/8K-1/8 | R 1/8" | G 1/8" | 8,5 | 9 | 33 | 14 |
| 216M-1/4K-1/4 | R 1/4" | G 1/4" | 11 | 11 | 37 | 17 |
| 216M-3/8K-3/8 | R 3/8" | G 3/8" | 11,5 | 12,5 | 46 | 22 |
| 216M-1/2K-1/2 | R 1/2" | G 1/2" | 14 | 16,5 | 58 | 26 |