257M-1/2K
(HU) Zárócsavar, kúpos menettel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | záró |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air |
| Operating pressure: | 0…50 bar |
| Port size / Connection: | R 1/2" |
| Pressure range: | 0…50 bar |
| Temperature range: | -40°C…+120°C |
257M-1/2K
(HU) Zárócsavar, kúpos menettel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Options |
|---|
| Type number | Port size A | B | H | CH |
|---|---|---|---|---|
| 257M-1/8K | R 1/8" | 7,5 | 5 | 5 |
| 257M-1/4K | R 1/4" | 10 | 7 | 6 |
| 257M-3/8K | R 3/8" | 11 | 7 | 8 |
| 257M-1/2K | R 1/2" | 13 | 8 | 10 |