260M-25-1K
(HU) Tömlőcsatlakozó, kúpos menettel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air |
| Operating pressure: | 0…50 bar |
| Port size / Connection: | R 1" |
| Pressure range: | 0…50 bar |
| Temperature range: | -40°C…+120°C |
| Tube size: | 23…24 mm |
260M-25-1K
(HU) Tömlőcsatlakozó, kúpos menettel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Tube size | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L1 | i | S |
|---|---|---|---|---|---|
| 260M-2-M5 | 1,6...2 | M 5 | 12 | 4 | 8 |
| 260M-3-M5 | 2,7...3 | M 5 | 12 | 4 | 8 |
| 260M-10-1/4 | 9...10 | G 1/4" | 24,5 | 8 | 17 |
| 260M-14-1/4 | 12...13 | G 1/4" | 24,5 | 8 | 17 |
| 260M-14-3/8 | 12...13 | G 3/8" | 24,5 | 9 | 19 |
| 260M-14-1/2 | 12...13 | G 1/2" | 25 | 10 | 24 |
| 260M-14-1/2K | 12...13 | G 1/2" | 25 | 10 | 22 |
| 260M-16-1/2K | 16...17 | G 1/2" | 24,5 | 14 | 22 |
| 260M-20-1/2 | 18...19 | G 1/2" | 29,5 | 10 | 24 |
| 260M-20-3/4K | 18...19 | R 3/4" | 37 | 13,5 | 27 |
| 260M-25-3/4K | 23...24 | R 3/4" | 37 | 14,5 | 27 |
| 260M-25-1K | 23...24 | R 1" | 37,5 | 16 | 34 |