908M-6-1/4
(HU) Menetes csatlakozó csonk dugaszolható csatlakozóba
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| Kivitel: | csonk dug. csatl.-ba |
| Kivitel: | csonk dug. csatl.-ba |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…20 bar |
| Port size: | Ø6 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø6 |
| Pressure range: | 0…20 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
908M-6-1/4
(HU) Menetes csatlakozó csonk dugaszolható csatlakozóba
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L1 | i | S |
|---|---|---|---|---|---|
| 908M-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 22,5 | 5 | 13 |
| 908M-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 23 | 7 | 17 |
| 908M-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 25 | 7 | 17 |
| 908M-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 29 | 7 | 17 |
| 908M-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 29 | 8 | 19 |
| 908M-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 31 | 8 | 19 |
| 908M-12-1/2 | 12 | G 1/2" | 31,5 | 9 | 24 |
| 908M-14-1/2 | 14 | G 1/2" | 32 | 9 | 24 |
| 908M-16-1/2 | 16 | G 1/2" | 32,5 | 9 | 24 |