908X4-6-1/4
(HU) Menetes csatlakozó csonk dugaszolható csatlakozóba - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Stainless steel |
|---|---|
| Kivitel: | csonk dug. csatl.-ba |
| Kivitel: | csonk dug. csatl.-ba |
| Material: | Stainless steel |
| Material body: | Stainless steel |
| Material release ring: | Stainless steel / PVDF |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | FKM |
| Material support ring: | PVDF |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | FKM |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø6 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø6 |
| Pressure range: | 0…20 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | 0°C…+120°C |
908X4-6-1/4
(HU) Menetes csatlakozó csonk dugaszolható csatlakozóba - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L1 | i | S |
|---|---|---|---|---|---|
| 908X4-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 21,5 | 5 | 13 |
| 908X4-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 22 | 7 | 17 |
| 908X4-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 22,5 | 5 | 13 |
| 908X4-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 23 | 7 | 17 |
| 908X4-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 24,5 | 5 | 13 |
| 908X4-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 25 | 7 | 17 |
| 908X4-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 29 | 7 | 17 |
| 908X4-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 29 | 8 | 19 |
| 908X4-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 31 | 8 | 19 |