930M-10-3/8
(HU) Dugaszolható könyök csatlakozó
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…16 bar |
| Port size: | Ø10 |
| Port size / Connection: | G 3/8" |
| Port size | Push-in connection: | Ø10 |
| Pressure range: | 0…16 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
930M-10-3/8
(HU) Dugaszolható könyök csatlakozó
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L2 | L3 | i | D1 | S4 | S |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 930M-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 20,5 | 13,5 | 5 | 10 | 9 | 13 |
| 930M-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 22 | 15,5 | 7 | 10 | 10 | 17 |
| 930M-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 22 | 13,5 | 5 | 12 | 9 | 13 |
| 930M-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 24 | 15,5 | 7 | 12 | 10 | 17 |
| 930M-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 25,5 | 16 | 5 | 14 | 12 | 13 |
| 930M-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 27,5 | 17,5 | 7 | 14 | 13 | 17 |
| 930M-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 27,5 | 19,5 | 8 | 14 | 13 | 19 |
| 930M-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 29,5 | 17,5 | 7 | 16,5 | 13 | 17 |
| 930M-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 29,5 | 19,5 | 8 | 16,5 | 13 | 19 |
| 930M-12-1/4 | 12 | G 1/4" | 32 | 18,5 | 7 | 20 | 17 | 17 |
| 930M-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 32 | 19,5 | 8 | 20 | 17 | 19 |
| 930M-12-1/2 | 12 | G 1/2" | 32 | 20,5 | 9 | 20 | 17 | 24 |