930P-6-1/8
(HU) Dugaszolható könyök csatlakozó
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | POM |
| Material body: | POM |
| Material release ring: | POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…16 bar |
| Port size: | Ø6 |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Port size | Push-in connection: | Ø6 |
| Pressure range: | 0…16 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+60°C |
930P-6-1/8
(HU) Dugaszolható könyök csatlakozó
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L2 | L3 | i | D1 | S |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 930P-4-M5 | 4 | M 5 | 14,5 | 11 | 3,5 | 10 | 8 |
| 930P-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 18,5 | 20,5 | 5 | 12,5 | 12 |
| 930P-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 18,5 | 20,5 | 7 | 12,5 | 12 |
| 930P-6-M5 | 6 | M 5 | 16,5 | 11 | 3,5 | 12 | 8 |
| 930P-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 19 | 20,5 | 5 | 12,5 | 12 |
| 930P-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 19 | 20,5 | 7 | 12,5 | 12 |
| 930P-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 22 | 22 | 5 | 14,5 | 14 |
| 930P-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 22 | 23,5 | 7 | 14,5 | 14 |
| 930P-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 22 | 24 | 8 | 14,5 | 14 |
| 930P-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 26 | 25,5 | 7 | 17 | 17 |
| 930P-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 26 | 27 | 8 | 17 | 17 |
| 930P-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 31 | 30,5 | 8 | 23 | 22 |
| 930P-12-1/2 | 12 | G 1/2" | 31 | 31 | 9 | 23 | 24 |
| 930P-14-1/2 | 14 | G 1/2" | 31 | 31 | 9 | 23 | 24 |
| 930P-16-3/8 | 16 | G 3/8" | 32 | 32 | 8 | 25 | 24 |
| 930P-16-1/2 | 16 | G 1/2" | 32 | 32 | 9 | 25 | 24 |
| 930P-22-1/2 | 22 | G 1/2" | 40 | 41 | 9 | 34 | 32 |
| 930P-22-3/4 | 22 | G 3/4" | 40 | 40 | 11 | 34 | 32 |