945M-4-1/8
(HU) Dugaszolható falonátvezető csatlakozó, belső menettel
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Nickel-plated brass / POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…20 bar |
| Port size: | Ø4 |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Port size | Push-in connection: | Ø4 |
| Pressure range: | 0…20 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
945M-4-1/8
(HU) Dugaszolható falonátvezető csatlakozó, belső menettel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | M | B | L1 | I | L6 | d1 | D1 | S | S3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 945M-4-1/8 | 4 | G 1/8" | M 12 x 1 | 1-9 | 6,5 | 8 | 25,5 | 3 | 10 | 14 | 17 |
| 945M-6-1/8 | 6 | G 1/8" | M 14 x 1 | 1-9 | 6,5 | 8 | 25,5 | 5 | 12 | 17 | 17 |
| 945M-6-1/4 | 6 | G 1/4" | M 14 x 1 | 1-9 | 12 | 10,5 | 31 | 5 | 12 | 17 | 17 |
| 945M-8-1/8 | 8 | G 1/8" | M 16 x 1 | 1-9 | 7 | 8 | 27 | 7 | 14 | 19 | 19 |
| 945M-8-1/4 | 8 | G 1/4" | M 16 x 1 | 1-9 | 9,5 | 10,5 | 29,5 | 7 | 14 | 19 | 19 |
| 945M-10-1/4 | 10 | G 1/4" | M 20 x 1 | 1-9 | 11 | 10,5 | 32 | 9 | 16,5 | 22 | 24 |
| 945M-10-3/8 | 10 | G 3/8" | M 20 x 1 | 1-9 | 12 | 11,5 | 33 | 9 | 16,5 | 22 | 24 |
| 945M-22-3/4 | 22 | G 3/4" | M 33 x 1,5 | 1-9 | 18 | 18 | 48 | 20 | 32 | 36 | 41 |