946M-8-1/4
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó, belső menettel
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…20 bar |
| Port size: | Ø8 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø8 |
| Pressure range: | 0…20 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
946M-8-1/4
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó, belső menettel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L1 | i | D1 | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 946M-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 24 | 8 | 10 | 13 |
| 946M-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 25 | 8 | 12 | 13 |
| 946M-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 27,5 | 10,5 | 12 | 17 |
| 946M-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 27 | 8 | 14 | 14 |
| 946M-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 29,5 | 10,5 | 14 | 17 |
| 946M-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 30,5 | 11,5 | 14 | 19 |
| 946M-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 32 | 10,5 | 16,5 | 17 |
| 946M-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 33 | 11,5 | 16,5 | 19 |
| 946M-10-1/2 | 10 | G 1/2" | 36,5 | 15 | 16,5 | 24 |