951X4-6F-M5
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Stainless steel |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Stainless steel |
| Material body: | Stainless steel |
| Material release ring: | Stainless steel / PVDF |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | FKM |
| Material support ring: | PVDF |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | FKM |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø4 |
| Port size / Connection: | M5 |
| Port size | Push-in connection: | Ø4 |
| Pressure range: | 0…20 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | 0°C…+120°C |
951X4-6F-M5
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size G | L1 | i | D1 | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 951X4-4F-M5 | 4 | M 5 | 16,5 | 3,5 | 8 | 8 |
| 951X4-4F-1/8 | 4 | G 1/8" | 14 | 5 | 10 | 13 |
| 951X4-6F-M5 | 6 | M 5 | 17,5 | 3,5 | 10 | 10 |
| 951X4-6F-1/8 | 6 | G 1/8" | 15 | 5 | 12 | 13 |
| 951X4-6F-1/4 | 6 | G 1/4" | 14,5 | 7 | 12 | 17 |
| 951X4-8F-1/8 | 8 | G 1/8" | 20 | 5 | 14 | 14 |
| 951X4-8F-1/4 | 8 | G 1/4" | 16 | 7 | 14 | 17 |
| 951X4-8F-3/8 | 8 | G 3/8" | 16 | 8 | 14 | 19 |
| 951X4-10F-1/4 | 10 | G 1/4" | 22,5 | 7 | 16,5 | 17 |
| 951X4-10F-3/8 | 10 | G 3/8" | 17,5 | 8 | 16,5 | 19 |
| 951X4-10F-1/2 | 10 | G 1/2" | 15,5 | 9 | 16,5 | 24 |
| 951X4-12F-1/4 | 12 | G 1/4" | 25 | 7 | 20 | 22 |
| 951X4-12F-3/8 | 12 | G 3/8" | 19,5 | 8 | 20 | 22 |