954M-8
(HU) Dugaszolható T-összekötő
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| Kivitel: | összekötő |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Nickel-plated brass / POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…20 bar |
| Port size: | Ø8 |
| Port size | Push-in connection: | Ø8 |
| Pressure range: | 0…20 bar |
| Rögzítő gyűrű anyaga: | Stainless steel |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
954M-8
(HU) Dugaszolható T-összekötő
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
| Type number | Tube size A | Tube size B | L2 | L7 | D1 | D2 | S |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 954M-4 | 4 | 4 | 18,5 | 18,5 | 12,5 | 12,5 | 9 |
| 954M-6-4 | 6 | 4 | 19,5 | 18,5 | 12,5 | 12,5 | 9 |
| 954M-6 | 6 | 6 | 19,5 | 19,5 | 12,5 | 12,5 | 9 |
| 954M-8-6 | 8 | 6 | 25,5 | 24 | 14 | 12 | 12 |
| 954M-8 | 8 | 8 | 25,5 | 25,5 | 14 | 14 | 12 |
| 954M-10-8 | 10 | 8 | 29,5 | 27,5 | 16,5 | 14 | 13 |
| 954M-10 | 10 | 10 | 29,5 | 29,5 | 16,5 | 16,5 | 13 |