958P-8-6
(HU) Dugaszolható egyenes összekötő
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| For tube diameter: | Ø8/6 |
| Kivitel: | összekötő |
| Material: | POM |
| Material body: | POM |
| Material release ring: | Nickel-plated brass / POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…16 bar |
| Port size: | Ø8/6 |
| Port size | A: | Ø8 |
| Port size | B: | Ø6 |
| Pressure range: | 0…16 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+60°C |
958P-8-6
(HU) Dugaszolható egyenes összekötő
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size | A | Port size | B | Options |
|---|
| Type number | Tube size A | Tube size B | L6 | D1 | D2 |
|---|---|---|---|---|---|
| 958P-4 | 4 | 4 | 30 | 10,5 | 10,5 |
| 958P-6-4 | 6 | 4 | 32 | 12,5 | 12,5 |
| 958P-6 | 6 | 6 | 32,5 | 12,5 | 12,5 |
| 958P-8-4 | 8 | 4 | 35,5 | 14,5 | 14,5 |
| 958P-8-6 | 8 | 6 | 36 | 14,5 | 14,5 |
| 958P-8 | 8 | 8 | 36 | 14,5 | 14,5 |
| 958P-10-6 | 10 | 6 | 40 | 17 | 17 |
| 958P-10-8 | 10 | 8 | 40,5 | 17 | 17 |
| 958P-10 | 10 | 10 | 41 | 17 | 17 |
| 958P-12-10 | 12 | 10 | 45 | 21 | 21 |
| 958P-12 | 12 | 12 | 45 | 21 | 21 |
| 958P-14-12 | 14 | 12 | 46 | 23 | 23 |
| 958P-14 | 14 | 14 | 46 | 23 | 23 |
| 958P-16-12 | 16 | 12 | 47 | 25 | 25 |
| 958P-16-14 | 16 | 14 | 47 | 25 | 25 |
| 958P-16 | 16 | 16 | 47 | 25 | 25 |
| 958P-22 | 22 | 22 | 57 | 34 | 34 |