982P-8-4
(HU) Dugaszolható Y-összekötő
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Nickel-plated brass |
|---|---|
| For tube diameter: | Ø8/4 |
| Kivitel: | összekötő |
| Material: | POM |
| Material body: | POM |
| Material release ring: | Nickel-plated brass / POM |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | POM |
| Medium: | Compressed air, water |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0…16 bar |
| Port size: | Ø8/4 |
| Port size | A: | Ø8 |
| Port size | B: | Ø4 |
| Pressure range: | 0…16 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+60°C |
982P-8-4
(HU) Dugaszolható Y-összekötő
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size | A | Port size | B | Options |
|---|
| Type number | Tube size A | Tube size B | L1 | L2 | L7 | D1 | D2 | D5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 982P-4 | 4 | 4 | 37 | 12,5 | 22,5 | 12,5 | 12,5 | 3,3 |
| 982P-6-4 | 6 | 4 | 37,5 | 12,5 | 23 | 12,5 | 12,5 | 3,3 |
| 982P-6 | 6 | 6 | 38 | 12,5 | 23 | 12,5 | 12,5 | 3,3 |
| 982P-8-4 | 8 | 4 | 42,5 | 14,5 | 26,5 | 14,5 | 14,5 | 3,3 |
| 982P-8-6 | 8 | 6 | 43 | 14,5 | 26,5 | 14,5 | 14,5 | 4,3 |
| 982P-8 | 8 | 8 | 43 | 14,5 | 26,5 | 14,5 | 14,5 | 4,3 |
| 982P-10-8 | 10 | 8 | 48,5 | 17 | 31 | 17 | 17 | 4,3 |
| 982P-10 | 10 | 10 | 49 | 17 | 31 | 17 | 17 | 4,3 |
| 982P-12-8 | 12 | 8 | 54,5 | 20,5 | 35,5 | 21 | 21 | 4,3 |
| 982P-12-10 | 12 | 10 | 55,5 | 20,5 | 35,5 | 21 | 21 | 4,3 |
| 982P-12 | 12 | 12 | 55,5 | 20,5 | 35,5 | 21 | 21 | 4,3 |