A-02070-1/4-1/4-51
(HU) Hosszított hüvely - KB
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air, water, oil |
| Operating pressure: | 0…100 bar |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | G 1/4" |
| Pressure range: | 0…100 bar |
| Temperature range: | 0°C...+300°C |
A-02070-1/4-1/4-51
(HU) Hosszított hüvely - KB
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
| Type number | Port size A | Port size A1 | L | B | CH |
|---|---|---|---|---|---|
| A-02070-1/8-1/8 | G 1/8" | G 1/8" | 22 | 6 | 14 |
| A-02070-1/8-1/8 L | G 1/8" | G 1/8" | 42 | 6 | 14 |
| A-02070-1/4-1/4 | G 1/4" | G 1/4" | 35 | 8 | 17 |
| A-02070-1/4-1/4 L | G 1/4" | G 1/4" | 51 | 8 | 17 |