A-08890N-1/4
(HU) Vezérelt elzáró szelep
You can add comments on the request summary page.
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 1420 l/min |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air |
| O-gyűrű anyaga: | NBR |
| Operating pressure: | 0,3...10 bar |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Pressure range: | 0,3…10 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-08890N-1/4
(HU) Vezérelt elzáró szelep
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Type number | Port size A | B | L1 | L2 | L3 | CH | D |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-08890N-1/8 | G 1/8" | 6 | 50 | 25 | 18,5 | 18 | 10 |
| A-08890N-1/4 | G 1/4" | 8 | 50,5 | 25 | 20,5 | 18 | 10 |