A-50600-10-1/4
(HU) Menetes csatlakozó csonk dugaszolható csatlakozóba
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | csonk dug. csatl.-ba |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø10 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø10 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-50600-10-1/4
(HU) Menetes csatlakozó csonk dugaszolható csatlakozóba
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size D | Port size A | B | L | L1 | CH |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A-50600-4-M5 | 4 | M 5 | 4 | 24 | 15 | 8 |
| A-50600-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 6 | 26,5 | 15 | 13 |
| A-50600-5-M5 | 5 | M 5 | 4 | 26 | 17 | 8 |
| A-50600-5-1/8 | 5 | G 1/8" | 6 | 28,5 | 17 | 13 |
| A-50600-5-1/4 | 5 | G 1/4" | 8 | 31 | 17 | 16 |
| A-50600-6-M5 | 6 | M 5 | 4 | 26 | 17 | 8 |
| A-50600-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 6 | 28,5 | 17 | 13 |
| A-50600-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 8 | 31 | 17 | 16 |
| A-50600-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 6 | 29,5 | 18 | 13 |
| A-50600-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 8 | 32 | 18 | 16 |
| A-50600-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 9 | 33,5 | 18 | 20 |
| A-50600-10-1/8 | 10 | G 1/8" | 6 | 33,5 | 22 | 13 |
| A-50600-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 8 | 36 | 22 | 16 |
| A-50600-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 9 | 37,5 | 22 | 20 |
| A-50600-12-1/4 | 12 | G 1/4" | 8 | 38,5 | 24,5 | 16 |
| A-50600-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 9 | 40 | 24,5 | 20 |