A-55040-10-6
(HU) Dugaszolható egyenes összekötő
You can add comments on the request summary page.
| For tube diameter: | Ø10/6 |
|---|---|
| Kivitel: | összekötő |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø10/6 |
| Port size | A: | Ø10 |
| Port size | B: | Ø6 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-55040-10-6
(HU) Dugaszolható egyenes összekötő
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size | A | Port size | B | Options |
|---|
| Type number | Tube size A | Tube size B | L | B |
|---|---|---|---|---|
| A-55040-4 | 4 | 4 | 31 | 10 |
| A-55040-5 | 5 | 5 | 34 | 12 |
| A-55040-6 | 6 | 6 | 35 | 12,5 |
| A-55040-6-4 | 6 | 4 | 34 | 12,5 |
| A-55040-8 | 8 | 8 | 37 | 14 |
| A-55040-8-6 | 8 | 6 | 37,5 | 14 |
| A-55040-10 | 10 | 10 | 45 | 17 |
| A-55040-10-6 | 10 | 6 | 44 | 17 |
| A-55040-10-8 | 10 | 8 | 44 | 17 |
| A-55040-12 | 12 | 12 | 49 | 20 |
| A-55040-12-10 | 12 | 10 | 49 | 20 |
| A-55040-14 | 14 | 14 | 48 | 21 |