A-55226-8-3/8
(HU) Dugaszolható L-csatlakozó
You can add comments on the request summary page.
| For tube diameter: | Ø4/2,7 |
|---|---|
| Kivitel: | menetes |
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø8 |
| Port size / Connection: | G 3/8" |
| Port size | Push-in connection: | Ø8 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-55226-8-3/8
(HU) Dugaszolható L-csatlakozó
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size A | B | L1 | L2 | CH1 | CH2 | D |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-55226-4-M5 | 4 | M 5 | 3,6 | 16,5 | 15,5 | 7 | 9 | 10 |
| A-55226-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 5,4 | 16,5 | 16,6 | 7 | 13 | 10 |
| A-55226-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 7,1 | 16,5 | 18,3 | 7 | 16 | 10 |
| A-55226-5-M5 | 5 | M 5 | 3,6 | 20 | 14,7 | 9 | 9 | 12 |
| A-55226-5-1/8 | 5 | G 1/8" | 5,4 | 20 | 15,8 | 9 | 13 | 12 |
| A-55226-6-M5 | 6 | M 5 | 3,6 | 20,5 | 14,7 | 9 | 9 | 12,5 |
| A-55226-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 5,4 | 20,5 | 15,8 | 9 | 13 | 12,5 |
| A-55226-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 7,1 | 20,5 | 17,5 | 9 | 16 | 12,5 |
| A-55226-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 5,4 | 22 | 19,8 | 10 | 13 | 14 |
| A-55226-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 7,1 | 22 | 19,1 | 10 | 16 | 14 |
| A-55226-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 8,1 | 22 | 20,5 | 10 | 20 | 14 |
| A-55226-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 7,1 | 26,5 | 22,8 | 13 | 16 | 17 |
| A-55226-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 8,1 | 26,5 | 22,3 | 13 | 20 | 17 |
| A-55226-10-1/2 | 10 | G 1/2" | 9,6 | 26,5 | 23,8 | 13 | 25 | 17 |
| A-55226-12-1/4 | 12 | G 1/4" | 7,1 | 31 | 24,1 | 16 | 16 | 20 |
| A-55226-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 8,1 | 31 | 23,6 | 16 | 20 | 20 |
| A-55226-12-1/2 | 12 | G 1/2" | 9,6 | 31 | 25,1 | 16 | 25 | 20 |
| A-55226-14-3/8 | 14 | G 3/8" | 8,1 | 30,5 | 28,1 | 18 | 20 | 21 |
| A-55226-14-1/2 | 14 | G 1/2" | 9,6 | 30,5 | 26,1 | 18 | 25 | 21 |