A-56020-2-M3
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó - mini kivitel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø2 |
| Port size / Connection: | M3 |
| Port size | Push-in connection: | Ø2 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-56020-2-M3
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó - mini kivitel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size A | B | L | CH1 | CH2 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A-56020-2-M3 | 2 | M 3 | 3 | 13,5 | 6 | 1,5 |
| A-56020-2-M5 | 2 | M 5 | 4 | 12,5 | 7 | 1,5 |
| A-56020-3-M3 | 3 | M 3 | 3 | 13,5 | 6 | 1,5 |
| A-56020-3-M5 | 3 | M 5 | 4 | 13,5 | 7 | 2 |