A-57020-12-1/4
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó - fém kivitel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water,steam |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø12 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø12 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-57020-12-1/4
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó - fém kivitel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size A | B | C | L | CH1 | CH2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-57020-4-M5 | 4 | M 5 | 4 | 8 | 21 | 10 | 2 |
| A-57020-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 6 | 13 | 20 | 10 | 3 |
| A-57020-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 8 | 16 | 19,5 | 16 | 3 |
| A-57020-5-M5 | 5 | M 5 | 4 | 8 | 23,5 | 12 | 2 |
| A-57020-5-1/8 | 5 | G 1/8" | 6 | 13 | 22 | 12 | 4 |
| A-57020-6-M5 | 6 | M 5 | 4 | 10 | 24,5 | 13 | 2 |
| A-57020-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 6 | 13 | 23,5 | 13 | 4 |
| A-57020-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 8 | 16 | 23,5 | 13 | 4 |
| A-57020-6-3/8 | 6 | G 3/8" | 9 | 20 | 25 | 13 | 4 |
| A-57020-6-1/2 | 6 | G 1/2" | 10 | 25 | 27 | 13 | 4 |
| A-57020-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 6 | 13 | 25 | 14 | 5 |
| A-57020-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 8 | 16 | 23 | 14 | 6 |
| A-57020-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 9 | 20 | 24 | 14 | 6 |
| A-57020-8-1/2 | 8 | G 1/2" | 10 | 25 | 26,5 | 14 | 6 |
| A-57020-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 8 | 16 | 30,5 | 17 | 6 |
| A-57020-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 9 | 20 | 27,5 | 17 | 8 |
| A-57020-10-1/2 | 10 | G 1/2" | 10 | 25 | 27 | 17 | 8 |
| A-57020-12-1/4 | 12 | G 1/4" | 8 | 16 | 34,5 | 20 | 6 |
| A-57020-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 9 | 20 | 34 | 20 | 8 |
| A-57020-12-1/2 | 12 | G 1/2" | 10 | 25 | 31 | 22 | 10 |
| A-57020-14-3/8 | 14 | G 3/8" | 9 | 20 | 35 | 21 | 10 |
| A-57020-14-1/2 | 14 | G 1/2" | 10 | 25 | 32 | 22 | 10 |
| A-57020-6-M12x1 | 6 | M 12 x 1 | 8 | 15 | 23,5 | 13 | 4 |
| A-57020-6-M12x1,25 | 6 | M 12 x 1,25 | 8 | 15 | 23,5 | 13 | 4 |
| A-57020-6-M12x1,5 | 6 | M 12 x 1,5 | 8 | 15 | 23,5 | 13 | 4 |
| A-57020-8-M12x1,5 | 8 | M 12 x 1,5 | 8 | 15 | 27,5 | 14 | 6 |