A-57030-4-1/8
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó, belső menettel - fém kivitel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water,steam |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø4 |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Port size | Push-in connection: | Ø4 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-57030-4-1/8
(HU) Dugaszolható egyenes csatlakozó, belső menettel - fém kivitel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size A | B | L | CH |
|---|---|---|---|---|---|
| A-57030-4-M5 | 4 | M 5 | 5,5 | 21 | 11 |
| A-57030-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 8,5 | 24 | 13 |
| A-57030-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 11 | 27,5 | 16 |
| A-57030-5-1/8 | 5 | G 1/8" | 8,5 | 26,5 | 13 |
| A-57030-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 8,5 | 26 | 13 |
| A-57030-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 11 | 29,5 | 16 |
| A-57030-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 8,5 | 27 | 15 |
| A-57030-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 11 | 29,5 | 17 |
| A-57030-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 12 | 32 | 19 |
| A-57030-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 11 | 32 | 18 |
| A-57030-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 12 | 33,5 | 19 |
| A-57030-10-1/2 | 10 | G 1/2" | 15 | 39 | 24 |
| A-57030-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 12 | 36 | 21 |
| A-57030-12-1/2 | 12 | G 1/2" | 15 | 41 | 24 |