A-57126-10-1/4
(HU) Dugaszolható könyök csatlakozó, hosszított - fém kivitel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water,steam |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø10 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø10 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-57126-10-1/4
(HU) Dugaszolható könyök csatlakozó, hosszított - fém kivitel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size A | B | L1 | L2 | CH1 | CH2 | D |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-57126-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 5,5 | 18 | 30 | 9 | 12 | 10 |
| A-57126-4-1/4 | 4 | G 1/4" | 7 | 18 | 32 | 9 | 15 | 10 |
| A-57126-5-1/8 | 5 | G 1/8" | 5,5 | 20 | 34,5 | 11 | 12 | 12,5 |
| A-57126-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 5,5 | 21 | 34,5 | 11 | 12 | 12,5 |
| A-57126-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 7 | 21 | 36 | 11 | 15 | 12,5 |
| A-57126-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 5 | 22,8 | 37,5 | 12 | 12 | 14,5 |
| A-57126-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 7 | 22,5 | 38 | 12 | 15 | 14,5 |
| A-57126-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 8 | 22,5 | 40 | 12 | 18 | 14,5 |
| A-57126-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 7 | 26,5 | 45 | 14 | 16 | 17,5 |
| A-57126-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 8 | 26,5 | 44,5 | 14 | 18 | 17,5 |