A-57550-6-1/4
(HU) Dugaszolható gyűrűs könyökcsatlakozó - fém kivitel
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Nickel-plated brass |
| Material body: | Nickel-plated brass |
| Material release ring: | Technopolymer |
| Material retaining ring: | Nickel-plated brass |
| Material seals: | NBR |
| Material support ring: | Technopolymer |
| Medium: | Compressed air, vacuum, water,steam |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø6 |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | Push-in connection: | Ø6 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -20°C…+80°C |
A-57550-6-1/4
(HU) Dugaszolható gyűrűs könyökcsatlakozó - fém kivitel
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Port size | Push-in connection | Options |
|---|
| Type number | Tube size | Port size A | B | L1 | L2 | CH | D1 | D |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-57550-4-M5 | 4 | M 5 | 5 | 19 | 24,5 | - | 9 | 10 |
| A-57550-4-1/8 | 4 | G 1/8" | 6 | 21 | 28 | 5 | 14 | 10 |
| A-57550-5-M5 | 5 | M 5 | 5 | 20 | 24,5 | - | 9 | 12,5 |
| A-57550-5-1/8 | 5 | G 1/8" | 6 | 21,5 | 28 | 5 | 14 | 12,5 |
| A-57550-5-1/4 | 5 | G 1/4" | 8 | 24,5 | 31 | 6 | 18 | 12,5 |
| A-57550-6-M5 | 6 | M 5 | 5 | 20,5 | 24,5 | - | 9 | 12,5 |
| A-57550-6-1/8 | 6 | G 1/8" | 6 | 22,5 | 28 | 5 | 14 | 12,5 |
| A-57550-6-1/4 | 6 | G 1/4" | 8 | 25 | 31 | 6 | 18 | 12,5 |
| A-57550-8-1/8 | 8 | G 1/8" | 6 | 24 | 28 | 5 | 14 | 14 |
| A-57550-8-1/4 | 8 | G 1/4" | 8 | 26 | 31 | 6 | 18 | 14 |
| A-57550-8-3/8 | 8 | G 3/8" | 9 | 28 | 35,5 | 7 | 21 | 14 |
| A-57550-10-1/4 | 10 | G 1/4" | 8 | 29 | 31 | 6 | 18 | 17 |
| A-57550-10-3/8 | 10 | G 3/8" | 9 | 30,5 | 35,5 | 7 | 21 | 17 |
| A-57550-12-3/8 | 12 | G 3/8" | 9 | 32,5 | 35,5 | 7 | 21 | 21,5 |