A-60040-8
(HU) Dugaszolható egyenes összekötő - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Csatlakozó hüvely anyaga: | Stainless steel |
|---|---|
| Kivitel: | összekötő |
| Material: | Stainless steel |
| Material body: | Stainless steel |
| Material release ring: | PTFE |
| Material retaining ring: | Stainless steel |
| Material seals: | FKM |
| Medium: | Compressed air, vacuum |
| Operating pressure: | -0,9…20 bar |
| Port size: | Ø8 |
| Port size | Push-in connection: | Ø8 |
| Pressure range: | -0,9…20 bar |
| Rögzítő karom anyaga: | Stainless steel |
| Temperature range: | -15°C…+200°C |
A-60040-8
(HU) Dugaszolható egyenes összekötő - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
| Type number | Tube size | L | B |
|---|---|---|---|
| A-60040-4 | 4 | 31 | 10,5 |
| A-60040-6 | 6 | 35 | 12,5 |
| A-60040-8 | 8 | 36,5 | 14,5 |
| A-60040-10 | 10 | 42 | 17,5 |
| A-60040-12 | 12 | 48 | 20,5 |