A-62020-1/8K-1/4K
(HU) Redukáló közcsavar - KK - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air, liquids |
| Operating pressure: | 0…140 bar |
| Port size / Connection: | R 1/8" |
| Port size | Push-in connection: | R 1/4" |
| Pressure range: | 0…140 bar |
| Temperature range: | -110°C…+300°C |
A-62020-1/8K-1/4K
(HU) Redukáló közcsavar - KK - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
| Type number | Port size A | Port size A1 | B | C | L | CH |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A-62020-1/8K-1/4K | R 1/8" | R 1/4" | 7,5 | 11 | 23,5 | 14 |
| A-62020-1/8K-3/8K | R 1/8" | R 3/8" | 7,5 | 11,5 | 24 | 17 |
| A-62020-1/4K-3/8K | R 1/4" | R 3/8" | 11 | 11,5 | 27,5 | 17 |
| A-62020-1/4K-1/2K | R 1/4" | R 1/2" | 11 | 14 | 30,5 | 22 |
| A-62020-3/8K-1/2K | R 3/8" | R 1/2" | 11,5 | 14 | 31 | 22 |
| A-62020-1/2K-3/4K | R 1/2" | R 3/4" | 14 | 16,5 | 37,5 | 27 |