A-62080-1/2K-1/4
(HU) Redukáló hüvely - KB - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air, liquids |
| Operating pressure: | 0…140 bar |
| Port size / Connection: | R 1/2" |
| Port size | Push-in connection: | G 1/4" |
| Pressure range: | 0…140 bar |
| Temperature range: | -110°C…+300°C |
A-62080-1/2K-1/4
(HU) Redukáló hüvely - KB - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
| Type number | Port size A | Port size A1 | B | L | CH |
|---|---|---|---|---|---|
| A-62080-1/4K-1/8 | R 1/4" | G 1/8" | 11 | 16 | 14 |
| A-62080-3/8K-1/8 | R 3/8" | G 1/8" | 11,5 | 16,5 | 17 |
| A-62080-3/8K-1/4 | R 3/8" | G 1/4" | 11,5 | 16,5 | 17 |
| A-62080-1/2K-1/4 | R 1/2" | G 1/4" | 14 | 19,5 | 22 |
| A-62080-1/2K-3/8 | R 1/2" | G 3/8" | 14 | 19,5 | 22 |
| A-62080-3/4K-1/2 | R 3/4" | G 1/2" | 16,5 | 23,5 | 27 |