A-62340-20-3/4K
(HU) Tömlőcsatlakozó, kúpos menettel - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Material seals: | Without seal |
| Medium: | Compressed air, liquids |
| Operating pressure: | 0…140 bar |
| Port size / Connection: | R 3/4" |
| Pressure range: | 0…140 bar |
| Temperature range: | -110°C…+300°C |
| Tube size: | 20 mm |
A-62340-20-3/4K
(HU) Tömlőcsatlakozó, kúpos menettel - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Port size / Connection | Tube size | Options |
|---|
| Type number | Port size A | Port size A1 | B | C | L | CH |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A-62340-6-1/8K | 6 | R 1/8" | 19,5 | 7,5 | 32 | 11 |
| A-62340-7-1/8K | 7 | R 1/8" | 19,5 | 7,5 | 32 | 11 |
| A-62340-7-1/4K | 7 | R 1/4" | 19,5 | 11 | 35,5 | 14 |
| A-62340-8-1/4K | 8 | R 1/4" | 19,5 | 11 | 35,5 | 14 |
| A-62340-9-1/4K | 9 | R 1/4" | 19,5 | 11 | 35,5 | 14 |
| A-62340-9-3/8K | 9 | R 3/8" | 19,5 | 11,5 | 36 | 17 |
| A-62340-10-1/4K | 10 | R 1/4" | 19,5 | 11 | 35,5 | 14 |
| A-62340-10-3/8K | 10 | R 3/8" | 19,5 | 11,5 | 36 | 17 |
| A-62340-10-1/2K | 10 | R 1/2" | 19,5 | 14 | 39 | 22 |
| A-62340-12-1/4K | 12 | R 1/4" | 19,5 | 11 | 35,5 | 14 |
| A-62340-12-3/8K | 12 | R 3/8" | 19,5 | 11,5 | 36 | 17 |
| A-62340-12-1/2K | 12 | R 1/2" | 19,5 | 14 | 39 | 22 |
| A-62340-14-3/8K | 14 | R 3/8" | 19,5 | 11,5 | 36 | 17 |
| A-62340-14-1/2K | 14 | R 1/2" | 19,5 | 14 | 39 | 22 |
| A-62340-16-1/2K | 16 | R 1/2" | 19,5 | 14 | 39 | 22 |
| A-62340-18-1/2K | 18 | R 1/2" | 19,5 | 14 | 39 | 22 |
| A-62340-18-3/4K | 18 | R 3/4" | 19,5 | 16,5 | 43,5 | 27 |
| A-62340-20-1/2K | 20 | R 1/2" | 19,5 | 14 | 39 | 22 |
| A-62340-20-3/4K | 20 | R 3/4" | 19,5 | 13,5 | 40 | 27 |