A-63260-1/4
(HU) Gyorscsatlakozó dugó, külső menettel - DN7,5 - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Kivitel: | menetes |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Material seals: | FKM |
| Medium: | Compressed air |
| O-gyűrű anyaga: | FKM |
| Operating pressure: | 0…16 bar |
| Port size | Push-in connection: | G 1/4" |
| Pressure range: | 0…16 bar |
| Temperature range: | -15°C…+200°C |
A-63260-1/4
(HU) Gyorscsatlakozó dugó, külső menettel - DN7,5 - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Type number | DN | Port size A | B | C | CH |
|---|---|---|---|---|---|
| A-63260-1/4 | 7,5 | G 1/4" | 7 | 33,5 | 17 |
| A-63260-3/8 | 7,5 | G 3/8" | 7,5 | 34 | 19 |
| A-63260-1/2 | 7,5 | G 1/2" | 9 | 36 | 24 |