BH 511 701
(HU) 5/2-es nyomógombos szelep, monostabil - G1/4"
You can add comments on the request summary page.
| Actuating force: | 17 N |
|---|---|
| Actuation: | Manually actuated |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 1250 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | -0,9...10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 5/2-ways |
BH 511 701
(HU) 5/2-es nyomógombos szelep, monostabil - G1/4"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|