DR 801
(HU) Fojtó-visszacsapó szelep - G1/4"
You can add comments on the request summary page.
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | max. 1150 l/min |
|---|---|
| Logic element type: | Block form flow regulator uni-directional |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 0,5…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
DR 801
(HU) Fojtó-visszacsapó szelep - G1/4"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar) | Operating pressure | Port size / Connection | Options |
|---|