HV 511 181
(HU) 5/2-es kézi működtetésű szelep, monostabil - G3/4
You can add comments on the request summary page.
| Actuating force: | 40 N |
|---|---|
| Actuation: | Manually actuated - hand lever |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 6000 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 1…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 3/4" |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 5/2-ways |
HV 511 181
(HU) 5/2-es kézi működtetésű szelep, monostabil - G3/4
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|