HVR 532 501 TT
(HU) 5/3-as kézi működtetésű szelep, középáll. leszellőz. - G1/8" - hidegálló
You can add comments on the request summary page.
| Actuating force: | 20 N |
|---|---|
| Actuation: | Manually actuated - hand lever |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 650 l/min |
| Function: | 3-position, centre exhausted |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 1…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Temperature range: | -50...+50°C |
| Ways: | 5/3-ways |
HVR 532 501 TT
(HU) 5/3-as kézi működtetésű szelep, középáll. leszellőz. - G1/8" - hidegálló
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Actuating force | Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar) | Function | Operating pressure | Port size / Connection | Options |
|---|