HVR 533 501
(HU) 5/3-as kézi működtetésű szelep, középállásban nyitott - G1/8"
You can add comments on the request summary page.
| Actuating force: | 20 N |
|---|---|
| Actuation: | Manually actuated - hand lever |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 650 l/min |
| Function: | 3-position, centre pressurised |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 1…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 5/3-ways |
HVR 533 501
(HU) 5/3-as kézi működtetésű szelep, középállásban nyitott - G1/8"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|