KREV-014
(HU) Visszacsapó szelep - 12 bar (FS-0)
You can add comments on the request summary page.
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 750 l/min |
|---|---|
| Inlet operating pressure: | 12 bar |
| Material body: | Plastic |
| Material diaphragm: | NBR |
| Material seals: | NBR |
| Medium: | Compressed air |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Size / Series: | 0 |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Unit width: | 43 mm |
KREV-014
(HU) Visszacsapó szelep - 12 bar (FS-0)
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar) | Port size / Connection | Size / Series | Options |
|---|