MD 520 304 - 24 DC L
(HU) 5/2-es elektromos vezérlésű alaplapos szelep, bistabil - DN3
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 280 l/min |
| Function: | Bistable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | Valve for manifold / valve terminal mounting |
| Operating pressure: | 3…10 bar |
| Orifice size: | DN 3 |
| Port orientation: | On the bottom for manifold assembly |
| Port size / Connection: | For manifolds |
| Power consumption: | 1,8 W / 3 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Voltage: | 24 V DC |
| Ways: | 5/2-ways |
MD 520 304 - 24 DC L
(HU) 5/2-es elektromos vezérlésű alaplapos szelep, bistabil - DN3
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|