MD 532 401 - 6 DC L
(HU) 5/3-as elektromos vezérlésű szelep, középállásban leszellőztetett - G1/8"
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 450 l/min |
| Function: | 3-position, centre exhausted |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 3…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Port size | 1: | G 1/8" |
| Port size | 2, 4: | G 1/8" |
| Power consumption: | 1,8 W / 3 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Voltage: | 6 V DC |
| Ways: | 5/3-ways |
MD 532 401 - 6 DC L
(HU) 5/3-as elektromos vezérlésű szelep, középállásban leszellőztetett - G1/8"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE