MH 311 012 TT
(HU) 3/2-es elektromos, direkt vezérlésű szelep - alaph.zárt - M5 - hidegálló
Coil and electric connector is not included
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 40 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | -0,9...10 bar |
| Orifice size: | DN 1,2 |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | M5 |
| Port size | 1: | M5 |
| Port size | 2: | M5 |
| Port size | 3: | M5 |
| Power consumption: | 3 W / 5 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -50...+50°C |
| Ways: | 3/2-ways |
MH 311 012 TT
(HU) 3/2-es elektromos, direkt vezérlésű szelep - alaph.zárt - M5 - hidegálló
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar) | Function | Operating pressure | Port size | 1 | Port size | 2 | Port size | 3 | Power consumption | Options |
|---|