MMD 510 301 - 24 DC
(HU) 5/2-es elektromos vezérlésű szelep, monostabil - M5
JPC connector with 300 mm flying leads is included.
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 280 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 3…8 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Power consumption: | 0,6 W |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Valve width: | 10 mm |
| Voltage: | 24 V DC |
| Ways: | 5/2-ways |
MMD 510 301 - 24 DC
(HU) 5/2-es elektromos vezérlésű szelep, monostabil - M5
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE