MNH 520 701 KES
(HU) 5/2-es elektromos vezérlésű NAMUR szelep, bistabil - G1/4" - INOX
Coil and electric connector is not included
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 1250 l/min |
| Function: | Bistable |
| Material body: | Stainless steel |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 2…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Power consumption: | 3 W / 5 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 5/2-ways |
MNH 520 701 KES
(HU) 5/2-es elektromos vezérlésű NAMUR szelep, bistabil - G1/4" - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|