MNH 531 121 NPT
(HU) 5/3-as elektromos vezérlésű NAMUR szelep, középállásban zárt - NPT1/2"
Coil and electric connector is not included
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 3000 l/min |
| Function: | 3-position, centre closed |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 1…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | NPT 1/2" |
| Power consumption: | 3 W / 5 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 5/3-ways |
MNH 531 121 NPT
(HU) 5/3-as elektromos vezérlésű NAMUR szelep, középállásban zárt - NPT1/2"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|