P 310 701 G
(HU) 3/2-es pneumatikus vezérlésű szelep, G-széria, monostabil - G1/4"
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Pneumatically actuated |
|---|---|
| Actuation pressure: | Same as operating pressure |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 1250 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | G-series: in-line installationand manifold mounting possibl |
| Operating pressure: | 2…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size: | G 1/8" |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 3/2-ways |
P 310 701 G
(HU) 3/2-es pneumatikus vezérlésű szelep, G-széria, monostabil - G1/4"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE