P 311 501 SR
(HU) 3/2-es pneum. vez. szelep, beállítható átkapcsolással, monost. - G1/8"
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Pneumatically actuated |
|---|---|
| Actuation pressure: | 0…10 bar |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 650 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 2…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size: | G 1/8" |
| Port size / Connection: | G 1/8" |
| Regulating range actuation pressure: | 3…6 bar |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 3/2-ways |
P 311 501 SR
(HU) 3/2-es pneum. vez. szelep, beállítható átkapcsolással, monost. - G1/8"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|