P 510 121 NPT VES
(HU) 5/2-es pneumatikus vezérlésű szelep, monostabil - NPT1/2" - INOX
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Pneumatically actuated |
|---|---|
| Actuation pressure: | Same as operating pressure |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 3000 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Stainless steel |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 2…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size: | NPT G 1/8" |
| Port size / Connection: | NPT 1/2" |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 5/2-ways |
P 510 121 NPT VES
(HU) 5/2-es pneumatikus vezérlésű szelep, monostabil - NPT1/2" - INOX
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Actuation pressure | Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar) | Function | Operating pressure | Port size | Port size / Connection | Options |
|---|