P 531 701 G TT
(HU) 5/3-as pneu. vezérlésű szelep, G-széria, középáll. zárt - G1/4" - hidegálló
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Pneumatically actuated |
|---|---|
| Actuation pressure: | 3…10 bar |
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 1250 l/min |
| Function: | 3-position, centre closed |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 2…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size: | G 1/8" |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Temperature range: | -50...+50°C |
| Ways: | 5/3-ways |
P 531 701 G TT
(HU) 5/3-as pneu. vezérlésű szelep, G-széria, középáll. zárt - G1/4" - hidegálló
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Actuation pressure | Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar) | Function | Operating pressure | Port size | Port size / Connection | Options |
|---|