MD 311 010 - 12 DC
(HU) 3/2-es elektromos, direkt vezérlésű szelep - alaph.zárt - M5
Electric connector is not included
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 30 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | -0,9...10 bar |
| Orifice size: | DN 1,2 |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | M5 |
| Power consumption: | 1,8 W / 3 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Voltage: | 12 V DC |
| Ways: | 3/2-ways |
MD 311 010 - 12 DC
(HU) 3/2-es elektromos, direkt vezérlésű szelep - alaph.zárt - M5
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE