MH 311 309 - 24 DC
(HU) 3/2-es elektromos, direkt vezérlésű szelep - alaph.zárt - G1/4"
Electric connector is not included
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 200 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Number of ports: | 3 ports |
| Operating pressure: | 0…7 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/4" |
| Port size | 1: | G 1/4" |
| Port size | 2: | G 1/4" |
| Port size | 3: | G 1/8" |
| Power consumption: | 7,5 W / 8,5 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Voltage: | 24 V DC |
| Ways: | 3/2-ways |
MH 311 309 - 24 DC
(HU) 3/2-es elektromos, direkt vezérlésű szelep - alaph.zárt - G1/4"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE