MEOH 311 121
(HU) 3/2-es elekt. vez., segédlev. működ. szelep, monos. - alaph.nyitott - G1/2"
Coil and electric connector is not included
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 3000 l/min |
| Function: | Monostable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | In-line |
| Operating pressure: | 3…10 bar |
| Port orientation: | On two sides |
| Port size / Connection: | G 1/2" |
| Power consumption: | 3 W / 5 VA |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Ways: | 3/2-ways |
MEOH 311 121
(HU) 3/2-es elekt. vez., segédlev. működ. szelep, monos. - alaph.nyitott - G1/2"
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE
If you're interested in all the products in this category, CLICK HERE