MMD 232 304 T - 24 DC
(HU) Dupla 3/2-es elektr. vezérlésű sziget szelep, monostabil - NO+NC - DN3
You can add comments on the request summary page.
| Actuation: | Electrically actuated |
|---|---|
| Air flow rate (P1=6 bar, ΔP=1 bar): | 230 l/min |
| Function: | Bistable |
| Material body: | Aluminum |
| Medium: | Compressed air |
| Mounting type: | Valve for manifold / valve terminal mounting |
| Operating pressure: | 3…8 bar |
| Orifice size: | DN 3 |
| Port orientation: | On the bottom for manifold assembly |
| Port size / Connection: | For manifolds |
| Power consumption: | 0,6 W |
| Switching time: | 50 ms | 6 bar, +20°C |
| Temperature range: | -10°C…+50°C |
| Valve width: | 10 mm |
| Voltage: | 24 V DC |
| Ways: | 2x3/2 NC-NO |
MMD 232 304 T - 24 DC
(HU) Dupla 3/2-es elektr. vezérlésű sziget szelep, monostabil - NO+NC - DN3
Please register here to access downloads for data sheets and 3D models.
| Product number | Options |
|---|